3. РЕЗИЛ! България загуби от Литва с 1:3 и отпадна от Мондиал 2022

РЕЗИЛ! България загуби от Литва с 1:3 и отпадна от Мондиал 2022

РЕЗИЛ! България загуби от Литва с 1:3 и отпадна от Мондиал 2022 - Tribune.bg

Пълен провал за треньора Ясен Петров и отбора му

България загуби безславно с 1:3 от аутсайдера Литва в поредния си мач от квалификациите за Мондиал 2022 в Катар, пише NOVSPORT.COM. По този начин отпаднаха и теоритичните шансове за класиране на световното първенство. Резултатът във Вилнюс се дължи основно на треньорски грешки на Ясен Петров, когото повечето от титулярите предадоха по време на двубоя.

Това се отнася особен много за Димитър Илиев. Футболистът на Локо Пд изпусна по елементарен начин дузпа в 14-та минута, отсъдена при неясни отбстоятелства от украинския рефер Арановски. Пет минути по-късно Литва откри резултата чрез Ласицкас.

Кирил Десподов ни върна в мача с уникален шут от пряк свободен удар за 1:1 в 64-та минута. Въпреки тази мимолетна радост, домакините стигнаха до победата. Черних се разписа в 82-та и 84-та минута за крайното 3:1 в полза на Литва