3. Лече удари спирачки на Интер в Италия

Лече удари спирачки на Интер в Италия

Лече удари спирачки на Интер в Италия - Tribune.bg

"Нерадзурите" взеха само точка от гостуването си

Борещият се за оцеляване Лече нанесе тежък удар върху шампионските амбиции на Интер, след като успя да стигне до точка в двубоя от 20-ия кръг на първенството.

И тази среща бе белязана от използването на системата ВАР, като първо в 19-ата минута бе отменен гол на Лукаку заради нарушение на нападателя, а малко след това Барела бе фаулиран грубо от Донати, за което обаче футболистът на домакините получи само жълт картон.

В 29-ата минута Брозович нацели гредата, а в добавеното време реферът отсъди дузпа за Лече, но промени решението след проверка с видеосистемата.

Резервата Гастони се разписа след центриране от корнер на Бираги в 71-ата, но преднината на „нерадзурите“ трая само шест минути. В 77-ата Манкозу се възползва от пас на Майер и върна Лече в мача.

Обратът можеше да стане пълен в 81-ата, но Фалко стреля в гредата.

Бреша и Каляри също не излъчиха победител при 2:2 на „Марио Ригамонти“. Гостите поведоха в 20-ата с попадение на Жоао Педро, но Торегроса обърна резултата в полза на Бреша с два гола – в 27-ата и 49-ата. Жоао Педро обаче донесе точка на гостите, след като бе точен от дузпа в 68-ата.

В третия мач от 16:00 часа Болоня и Верона също направиха реми, завървайки при резултат 1:1.

Неделната програма бе открита с мач между Милан и Удинезе, който „росонерите“ спечелиха с 3:2 в последната секунда.