3. Лестър не успя да победи Астън Вила у дома за Купата на Лигата

Лестър не успя да победи Астън Вила у дома за Купата на Лигата

Лестър не успя да победи Астън Вила у дома за Купата на Лигата - Tribune.bg

"Лисиците" направиха 1:1 на "Кинг Пауър"

Лестър и Астън Вила завършиха наравно 1:1 в първи полуфинален мач от турнира за Купата на Лигата. Двубоят се игра на стадион “Кинг Пауър” пред 31 300 фенове.

Домакините от Лестър имаха голямо преимущество в срещата, но не успяха да победят съперника си и сега всичко ще се решава в ответния мач в Бирмингам.

Астън Вила игра защитно, но успя да поведе с гол на Фредерик Гилбер в 28-ата минута. “Лисиците” се спасиха от поражение 1/4 час преди края, благодарение на точен изстрел на Келечи Ихеаначо, който се появи на терена пет минути по-рано и се възползва от асистенция на Джейми Варди. Реваншът в Бирмингам ще се играе на 28 януари. В другия полуфинал по-рано тази седмица Манчестър Сити се наложи над Манчестър Юнайтед с 3:1 на “Олд Трафорд”. Финалът ще се проведе на стадион “Уембли” на 1 март. /БГНЕС