3. Ливърпул разгроми Лестър и поведе с 13 точки в Англия

Ливърпул разгроми Лестър и поведе с 13 точки в Англия

Ливърпул разгроми Лестър и поведе с 13 точки в Англия - Tribune.bg

Мърсисайдци вкараха четири безответни гола на Лестър

Водачите в английската Висша лига Ливърпул разгромиха вторите в класирането Лестър с 0:4 като гости.

“Червените” напълно доминираха в срещата и спечелиха с впечатляваща лекота.

С победата Ливърпул натрупа преднина от 13 точки в челото на класирането само за 19 кръга.

Първият гол в мача вкара Роберто Фирмино в 31-та минута, след като изчистено от защитата на Лестър центриране от ъглов удар се върна в краката на Александър-Арнолд и повторното му центриране намери непокрития бразилец на далечната греда.

Второто полувреме Ливърпул увеличи натиска и след поредица пропуснати положения за гол получи правото да изпълни дузпа.

Представящият се на много високо ниво турски защитник Чалар Союнджу игра с ръка след центриране от ъглов удар.

Появилият се като резерва Джеймс Милнър вкара дузпата в 71-та минута с хладнокръвно изпълнение в средата на вратата.

Само три минути след това стана ясно, че Ливърпул ще спечели дербито между първия и втория, като резултатът нарасна на 0:3.

Трент Александър-Арнолд центрира от дясното крило към Роберто Фирмино, който спокойно овладя в наказателното поле и вкара втория си гол в мача.

Самият Александър-Арнолд се разписа за 0:4 в 78-та минута, след като завърши контраатака с удар в долния десен за вратаря ъгъл.

До края мачът се доиграваше, като притеснение за феновете на Ливърпул донесе само травмата на капитана Джордън Хендерсън, който се хвана за левия крак и не можа да продължи игра, а беше заменен от Адам Лалана./БГНЕС