3. Левски с трета чиста победа, ЦСКА спечели дербито с Берое в НВЛ-жени

Левски с трета чиста победа, ЦСКА спечели дербито с Берое в НВЛ-жени

Левски с трета чиста победа, ЦСКА спечели дербито с Берое в НВЛ-жени - Tribune.bg

„Сините“ надиграха като домакини Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:13, 25:14 25:14 ) в столичната зала "Сиконко"

Волейболистките на Левски отбелязаха трета чиста победа в женското първенство на България. В третия междинен кръг на шампионата „сините“ надиграха като домакини Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:13, 25:14 25:14 ) в столичната зала "Сиконко", съобщи Българската федерация по волейбол.

С това отборът на Левски продължава без загубен гейм и с 9 точки оглави временното класиране. Тимът на Раковски отбеляза втора загуба, като с един успех и 4 точки заема шесто място в подреждането.

Втора победа в НВЛ-жени записаха и волейболистките на Казанлък, които победиха Перун (Варна) с 3:0 (25:11, 25:16, 25:12) в зала "Багира" в града на "розите". Така Казанлък добави нови три точки в актива си, като заема трето място в класирането с две победи, една загуба и 5 точки. Перун е на последна позиция без успех до този момент.

Най-оспорваният мач бе в Стара Загора, където ЦСКА се наложи драматично при гостуването си на Берое с 3:2 (25:22, 25:22, 22:25, 23:25, 16:14) в зала "Иван Вазов". С това „червените“ също се поздравиха с втори успех, като с една загуба и 4 точки заемат четвърто място в класирането. Беройки са пети с две загуби, една победа и 4 точки.