3. Локо Пд разби Арда в мач със 7 гола на „Лаута“

Локо Пд разби Арда в мач със 7 гола на „Лаута“

Локо Пд разби Арда в мач със 7 гола на Лаута - Tribune.bg

Новаците от Кърджали паднаха с 2:5

Арда претърпя тежко поражение с 2:5 от Локомотив Пловдив в среща от пети кръг на българското футболно първенство.

Новаците бяха домакини в мача, който обаче се игра на „Лаута“ заради липсата на осветление на стадиона в Кърджали.

Още в 4-ата минута Иван Караджов се наложи да парира опасен удар на железничарите.

В 11-ата обаче той направи груба грешка, която позволи на бразилецът Оливейра да открие резултата.

Едва 180 секунди по-късно капитанът на пловдивчани Димитър Илиев центрира в наказателното поле, където Бирсент Карагерен успя да изпревари бранител в синьо и с глава бе точен за 2:0.

След тези два бързи гола, последваха още няколко положения за Локомотив, но до попадение не се стигна. В 27-ата минута Радослав Василев отправи удар от границата на наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на Луков.

В 31-ата минута Ожболт премина през няколко бранителя на Арда и от метър би право в тялото на Караджов, но в 42-ата той стана автор на третото попадение за Локомотив, след подаване на Димитър Илиев.

След почивката отново оборотите на игра бяха високи, въпреки високите температури и огромната жега. Един Бахтич в 51-ата минута се възползва от отлично подаване в наказателното поле, за да оформи класиката, а минута по-късно Веселин Марчев бе изведен отлично и успя да отбележи първото попадение за Арда в срещата.

В 71-ата минута Дарко Глишик напредна от дясно, центрира и Йосип Томашевич си отбеляза автогол в стремежа си да изчисти топката. Така резултатът стана 2:4.

Той обаче поправи своята грешка в 77-та минута, когато с топовен изстрел от границата на наказателното поле фиксира крайното 5:2.

В следващия кръг Арда гостува на ЦСКА в София, а Локо Пд приема Дунав (Русе).