Новини, анализи, мнения - Tribune.bg

3. Локо Пд разби Етър с 5:0 пред погледа на Балъков

Локо Пд разби Етър с 5:0 пред погледа на Балъков

„Черно-белите“ се изравниха по точки с Левски след петата си поредна победа

Локомотив (Пловдив) записа пета поредна победа във всички турнири, след като разби Етър с 5:0 насред Велико Търново в мач от XII кръг на футболното ни първенство.

Гостите решиха всичко още преди почивката с три безответни попадения, а след нея две добави защитникът Стивън Езе, за да съберат те 26 точки, колкото има и вторият Левски преди неделното дерби с Лудогорец в Разград.

Иначе Ален Ожболт откри резултата на стадион „Ивайло“ още в четвъртата минута, а после и Димитър Илиев вкара два бързи гола в края на полувремето.

Капитанът на Локо Пд удвои в 38-ата минута, а след това оформи класиката от дузпа в добавеното време. В 71-ата минута Стивън Езе направи резултата 4:0 в полза на гостите, а в 88-ата отново той сложи точка на спора след неубедителна изява на вратаря Христо Иванов.

Така Етър понесе дебютна домакинска загуба за сезона, и то пред погледа на националния селекционер Красимир Балъков, който преди България бе начело точно на „виолетовите“.