3. Локомотив Пд си тръгва с три точки от Кърджали

Локомотив Пд си тръгва с три точки от Кърджали

Локомотив Пд си тръгва с три точки от Кърджали - Tribune.bg

Локомотив Пловдив победи Арда с 2:0 като гост в мач от 22-ия кръг на Първа лига.

Точни за „смърфовете“ бяха Кристиян Илич и Димитър Илиев в началото на второто полувреме.

В 47-ата минута Илич изведе гостите напред в резултата. Лукас Салинас пусна добро подаване към Димитър Илиев, капитанът на Локомотив върна топката назад малко зад точката за дузпа, а там Илич стреля силно. Топката се отби в крака на Александър Георгиев и се насочи точно под горната греда, с чиято помощ ударът попадна във вратата на Караджов.

В 54-ата минута пловдивчани нанесоха втори удар. Таравел и Караджов не се разбраха, което позволи на Димитър Илиев да отнеме топката, да преодолее стража и да вкара в опразнената врата за 0:2.

Така Локомотив дръпна с пет точки пред Арда, който се намира на 4-то място. Освен това "смърфовете" надвиха кърджалийци, които се намират в отлична форма и дълго време не познаваха вкуса на поражението на "Арена Арда".