3. Лудогорец изпусна победата като гост на Мура

Лудогорец изпусна победата като гост на Мура

Лудогорец изпусна победата като гост на Мура - Tribune.bg

Словенският първенец Мура и Лудогорец завършиха при равенство 0:0 първата среща помежду си от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Двата тима удариха по една греда на стадион "Фазанерия" в Мурска Собота като отправиха общо 14 удара, но само 3 от тях бяха точни.

Пропуски за разградчани направиха нападателят Пиерос Сотириу и националът Кирил Десподов, за да приключи в крайна сметка двубоят без победител и така всичко ще трябва да се реши в реванша.

Лудогорец бе сочен за фаворит преди срещата и овладя инициативата веднага след първия съдийски сигнал като имаше териториален превес през почти целия двубой, ала не успя да се възползва от него.

Още в 47-ата секунда Доминик Янков пробва извеждащ пас, който не се получи, а в 6-ата минута Кирил Десподов проби добре в пеналта, където обаче бе спрян.

Две минути по-късно Алекс Сантана изведе добре Джордан Икоко в наказателното поле, но десният бек се засуети и изстрелът му бе блокиран.

В 9-ата минута пък пробив на Десподов бе спрян с цената на жълт картон, а след изпълнението на свободния удар от потърпевшия Игор Пластун бе много близо до откриването на резултата.

Топката обаче профуча покрай вратата, както и в 20-ата минута, когато Пиерос Сотириу стреля от границата на пеналта.

Домакините стигнаха до първата си добра възможност в 30-ата минута, когато се стигна до разбъркване пред вратаря на Лудогорец, ала спечелиха само корнер.

След неговото изпълнение също имаше лек безпорядък в наказателното поле на разградчани, но в крайна сметка Кристиан Кахлина се намеси решително след първия точен изстрел в мача.

ПФК ПФК "Лудогорец"

В 35-ата минута Икоко пробва удар, който премина над целта, както и този на Каули Оливейра 5 по-късно. В 44-ата минута Сотириу направи фрапантен пропуск, след като бе намерен от Кирил Десподов на 2-3 метра пред вратата, но някак си стреля над нея, което в случая бе по-трудното.

Така почивката дойде при нулево равенство. Второто полувреме започна с по едно пропуснато положение от двата отбора, а в 49-ата минута Антон Недялков отправи мощен шут, но на сантиметри от целта.

Отговорът на Мура дойде в ответната атака, когато Лука Бобичанец стреля опасно, ала Кахлина бе на своя пост и изби в корнер.

В 51-ата минута пък Клемен Стърм от домакините бе оставен непокрит и пробва да порази целта, ала прати топката на около метър от страничната греда.

Десет минути по-късно Каули изведе чудесно Икоко сам срещу вратаря, но крайният бранител си поведе топката прекалено силно и в крайна сметка я прати във външната част на мрежата.

Впоследствие наставникът на „орлите“ Валдас Дамбраускас направи две смени като пусна в игра Вандерсон и Елвис Ману, а в 77-ата минута точно последният можеше да открие резултата.

Той получи до точката за изпълнение на дузпа, но ударът му срещна страничната греда.

В 83-ата минута пък късметът се усмихна на Лудогорец, защото домакините също удариха греда. След отлична атака по фланга топката стигна до капитана Жига Коус, който от движение я прати в напречния стълб, след което опитът за добавка бе блокиран.

В 87-ата минута пък Чибота центрира много добре към Десподов, който от непосредствена близост стреля с глава покрай вратата.

До края попадения не паднаха и така Лудогорец остана без допуснат гол през сезона, в който вече има изиграни 4 мача.

Следващият за „орлите“ е срещу Локомотив в Пловдив тази неделя, а идната сряда те приемат Мура в Разград за реванша.