3. Марица на победа от пета поредна титла в НВЛ

Марица на победа от пета поредна титла в НВЛ

Марица на победа от пета поредна титла в НВЛ - Tribune.bg

Шампионките надиграха Левски (София) и във втория финален мач

Марица (Пловдив) записа втора поредна победа във финалния плейоф в Националната волейболна лига.

Шампионките надиграха Левски (София) и във втория финален мач с 3:0 (25:17, 25:16, 25:16), за да поведат в серията с 2:0.

След този успех маричанки са само на една победа от спечелването на пета поредна титла в НВЛ.

"Жълто-сините“ излязоха преди началото на двубоя отново с фланелки „Пловдив – най-старият жив град в Европа“.

В първата част те направиха сериозна преднина в началото и след успешна атака на Нася Димитрова геймът беше затворен с 25:17.

Вторият гейм беше спечелен от момичетата на Иван Петков след ас на Александра Миланова за 25:16. Марица спечели двубоя след 25:16 в третия гейм, съобщават от Българската федерация по волейбол.

Топреализатор в двубоя стана Нася Димитрова с 14 точки, следват Алекзандра Холстън с 12 и Симона Димитрова и Дженифър Крос с по 9. Най-резултатна за Левски стана Моника Кръстева с 9 точки.

Третата среща е в на шести април (събота) от 16:00 часа в зала „Люлин“ и при успех маричанки ще станат за пети пореден път шампион на България.