3. Марица приема Раковски в първи мач от волейболните полуфинали при дамите

Марица приема Раковски в първи мач от волейболните полуфинали при дамите

Марица приема Раковски в първи мач от волейболните полуфинали при дамите - Tribune.bg

Двубоят е днес от 18:30 часа в „Колодрума“

Марица (Пловдив) приема Раковски (Димитровград) в първа полуфинална среща в Националната волейболна лига.

Двубоят ще се проведе днес от 18:30 часа в зала „Колодрума“.

Преди началото на мача ще бъдат наградени волейболистите на Виктория Волей (Пловдив), които спечелиха бронзови медали от Висшата лига (второто ниво на мъжкия волейбол в България).

Шампионките достигнаха до полуфиналите, след като победиха на два пъти Перун (Варна) с 3:0.

Марица продължава да няма загуба от 2015 година насам в НВЛ. През този сезон момичетата на Иван Петков имат само един загубен гейм.

Раковски успя да отстрани ЦСКА (София) в четвъртфиналните плейофи с 2:1 победи. В понеделник момичетата на Габриела Айшинова-Попова надиграха ЦСКА с 3:0 в Димитровград.

Това ще е трети двубой между Марица и Раковски този сезон. Двата отбора се срещнаха в два мача в редовния сезон, които Марица спечели с по 3:0 в Димитровград и в Пловдив.

Съдии на срещата ще бъдат Ангел Ангелов от Бургас и Елин Карабашев от Кърджали, съобщават от Българска федерация по волейбол.

Реваншът е на 25 март в Димитровград, а евентуална трета среща е предвидена за 28 март в Пловдив.

Официалният видеоканал на Марица в YouTube ще предава на живо двубоя за тези, които нямат възможност да бъдат на трибуните в зала „Колодрума“, допълват от централата.