3. Меси поведе Аржентина към четвъртфинал

Меси поведе Аржентина към четвъртфинал

Меси поведе Аржентина към четвъртфинал - Tribune.bg

Лео изигра своя мач номер 1000 в професионалния футбол

Аржентина записа трета поредна победа на Мондиал 2022 и надви с 2:1 Австралия във втория осминафинал на Световното първенство. Лионел Меси успя да отбележи в своя мач номер 1000 в професионалния футбол, а макар и с късмет, австралийците имаха шансове за продължения до последния момент. Меси се отчете с един гол и поведе тима си към Топ 8 на турнира.

Още в 3-ата минута се получи първата дискусионна ситуация. Папу Гомес проби отляво и опита центриране в наказателното поле. Топката обаче срещна ръката на Киану Бакус. "Албиселесте" поиска дузпа, а главният рефер Шимон Марчиняк остана безмълвен. Повторенията обаче не дадоха яснота дали футболистът на Австралия е в наказателното поле или не.

"Гаучосите" владееха инициативата в първите минути, но трудно създаваха нещо по-опасно в предни позиции. Едва в 17-ата минута дойде първият удар към вратата на Матю Райън. Той бе дело на Папу Гомес, но ветеранът прати топката високо над вратата.

В 28-ата минута Милош Дегенек отправи удар с глава след центриране от корнер, но топката беше блокирана от играч на Аржентина. "Гаучосите" откриха резултата в 35-ата минута с първата си добра възможност в мача. Тимът на Лионел Скалони разигра пред наказателното поле на "кенгурата" след изпълнение на пряк свободен удар. Алексис Мак Алистър намери Николас Отаменди в наказателното поле, а той остави за Лионел Меси. Суперзвездата пое топката и с прецизен удар в далечния ъгъл матира Райън за 1:0.

Е 57-та минута Райън подписа присъдата на своя отбор. Роулс върна топката към вратаря, който я задържа прекалено дълго, опита се да излъже Родриго де Пол, но Хулиан Алварес отне и реализира в празната врата за 2:0.

В 66-ата минута шут от далечна дистанция на Меси мина високо над вратата. В 75-ата минута Лаутаро пусна към друга резерва Таляфико, който овладя, навлезе в наказателното поле и отправи удар, който беше неточен.

Австралия се върна в мача в 76-ата минута. Тогава Отаменди не изчисти добре центриране отляво. Топката се озова в Крейг Гуудуин, който отправи силен удар от около 20 метра, топката рикошира в Енцо Фернандес и се озова във вратата за 2:1.

Десет минути преди края Бехич направи рейд в стил "Меси" между петима играчи на Аржентина и точно преди да нанесе решителния удар, беше спрян с шпагат от Таляфико. В 90-та минута пък Меси изигра отлично контраатака и пусна към Лаутаро Мартинес, който беше напълно сам в наказателното поле, но нападателят на Интер изпрати топката не във вратата, а високо в трибуните.

Аржентина - Австралия 2:1