3. Меси пропусна от дузпа, ПСЖ е четвъртфиналист в ШЛ

Меси пропусна от дузпа, ПСЖ е четвъртфиналист в ШЛ

Меси пропусна от дузпа, ПСЖ е четвъртфиналист в ШЛ - Tribune.bg

Пари Сен Жермен и Барселона не излъчиха победител в реванш от осминафиналите в Шампионската лига.

Двубоят на "Парк де Пренс" завърши наравно 1:1.

В 30-ата минута ПСЖ получи дузпа. Лангле с поредната си спорна проява през този сезон закачи Икарди и го фаулира в наказателното поле. Главният рефер гледа ситуацията на ВАР и посочи бялата точка. Зад топката застана Мбапе, който с мощен удар вкара за 1:0.

Барса се опита да отговори веднага, но Навас направи поредно спасяване след удар на Дембеле. След 7 минути игра каталунците изравниха. Меси получи в центъра, напредна и с великолепен удар в горния десен ъгъл направи стража на домакините безпомощен.

Аржентинецът пропусна наказателен удар в края на първата част.

Така с общ резултат 5:2 "принцовете" продължават в следващата фаза на турнира, макар че тази вечер бе далеч от най-доброто си лице. Каталунците пропуснаха куп положения през първото полувреме.