3. Наполи прескочи осминафиналите за Купата на Италия

Наполи прескочи осминафиналите за Купата на Италия

Наполи прескочи осминафиналите за Купата на Италия - Tribune.bg

Неаполитанците се наложиха с 2:0 над Перуджа

Футболният Наполи се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на Италия след победа с 2:0 над втородивизионния Перуджа. Автор и на двете попадения бе Лоренцо Инсиние, който се разписа от дузпи в 26-ата и 38-мата минута. В добавеното време на първата част Перуджа можеше да върне един гол, но Пиетро Йемело пропусна третата дузпа в срещата, позволявайки на Давид Оспина да изпие удара му.

За новия наставник на Наполи Дженаро Гатузо това бе първи домакински успех и едва втори в пет мача, след като замени уволнения Карло Анчелоти в началото на декември.

В четвъртфиналите за купата Наполи ще играе с победителя от двойката между Лацио и Кремонензе.