3. Националките извоюваха първа победа в Лигата на нациите със силен мач срещу Корея

Националките извоюваха първа победа в Лигата на нациите със силен мач срещу Корея - Tribune.bg

Вдъхновена отборна игра, израстване и 24 точки за Нася Димитрова при 3:1 в Перуджа

Женският национален отбор на България отбеляза първа историческа победа във Волейболната лига на нациите! Националките ни, водени от Иван Петков, се наложиха над Република Корея с 3:1 (20:25, 25:23, 25:19, 26:24) в последния си мач от група 13, в четвъртата седмица от световната надпревара, на турнира в Перуджа (Италия), съобщава Българската федерация по волейбол.

След този успех "Лъвиците" изместиха Република Корея и вече са на петнадесето място във временното общо класиране с една победа, 11 загуби и 4 точки. Корейките пък отстъпиха назад и заемат последното шестнадесето място също с 1 победа и 11 загуби, но с 3 точки.

Селекционерът Иван Петков заложи на следния стартов състав: Нася Димитрова, Мирослава Паскова, Мира Тодорова, Гергана Димитрова, Силвана Чаушева, Петя Баракова, Жана Тодорова (либеро).

Родните представителки показаха вдъхновена и сърцата игра, като успяха да изкарат наяве най-добрите си качества във важния мач и наложиха волята си над съперника. Страхотен мач направи Нася Димитрова, която стана и реализатор за успеха с 24 точки.

Волейболистките ни не успяха да стартират по-най-добрия начин в мача и позволиха на съперника да диктува играта. Корейките дръпнаха с 18:13, като разликата бе непреодолима и азиатките спечелиха първата част.

В следващите два гейма българките бяха водещият тим на полето и след отлични изяви спечелиха, като поведоха с 2:1. Ключова бе четвъртата част, в която играта бе равностойна, а корейките се бореха със зъби и нокти за успех. Нашите момичета обаче показаха характер и воля за победа, уктояха в решителните моменти и надделяха с 26:24, а с това спечелиха и крайната победа с 3:1 гейма.

С най-голям актив за победата на България бе Нася Димитрова с 24 точки (1 ас, 5 блокади), 16 точки добави Мирослава Паскова (1 блокада). Корея Ким Йеон Кун бе най-резултатна с 27 точки (2 аса).

През последната седмица от най-комерсиалната волейболна надпревара България ще играе на турнира в Група 18 в Нингбо (Китай) срещу домакините, световния шампион Сърбия и Германия.