3. Най-накрая! Левски с първа победа за сезона

Най-накрая! Левски с първа победа за сезона

Най-накрая! Левски с първа победа за сезона - Tribune.bg

"Левски" постигна първа победа за новия сезон, след като се наложи над "Монтана" с 4:0 като гост. Сините не оставиха шансове на новака в Първа лига и му нанесоха първа загуба. Дотук "Монтана" нямаше поражение и играеше успешно.

Точни за "Левски" бяха Стайн Спиерингс на два пъти, Паулиньо и Ивайло Найденов.

С победата сините вече имат четири точки и са девети в класирането. "Монтана" е с точка повече и заема седмото място.

Това е първа победа за сините от два месеца, които за последно спечелиха мач на 28 юни.

Победата е най-убедителната за "Левски" в последната година, след като на 17 август 2019 г. надви "Витоша" с 4:0.
Сините играха по-добре и успяха да си вкарат положенията, което доведе до разликата. В 28-ата минута след груба грешка на защитата на домакините Стайн Спиерингс се разписа. Нидерландският халф беше оставен непокрит и след асистенция на Станислав Иванов порази вратата на "Монтана".

До края на първото полувреме "Левски" вкара и втори гол чрез Паулиньо.

След паузата Спиерингс увеличи аванса на своя тим. Той вкара втори гол в 48-ата минута, като беше точен от около 30 метра. Спиерингс не стреля силно, но насочи топката в долния десен ъгъл, с което не остави шансове на Орлинов.

В 67-ата минута Ивайло Найденов оформи крайния резултат. Бранителят се пребори за топката на границата на наказателното поле на "Монтана", след което стреля по тревата, а Орлинов не реагира добре и допусна да получи четвърти гол.

В друг мач от програмата на четвърти кръг, игран по-рано през деня "Арда" спечели драматично срещу "Ботев" (Пловдив) като домакин - 3:2. Съставът от Кърджали изоставаше с 1:2 до 70-ата минута, но успя да постигне обрат, с което вече има осем точки, колкото имат "Берое" и "Царско село".