3. ОБЗОР: Левски и Лудогорец напред за Купата, вижте осминафиналистите

ОБЗОР: Левски и Лудогорец напред за Купата, вижте осминафиналистите

ОБЗОР: Левски и Лудогорец напред за Купата, вижте осминафиналистите - Tribune.bg

Още 5 отбора от елита се класираха за следващата фаза, резултати и голмайстори от днес

След като във вторник ЦСКА и Черно море продължиха към осминафиналите, а Царско село отпадна за сметка на Кариана, в сряда още пет отбора от групата на майсторите спечелиха първите си срещи от тазгодишното издание на турнира за Купата на България.

Славия, Левски и Ботев Враца победиха с по четири гола разлика, докато пловдивският Ботев пречупи трудно Миньор с късен гол. Два гола в Перник вкара Фернандо Виана, а с хеттрик за Лудогорец се отличи лятното попълнение на шампионите Мавис Чибота. Последният вдъхнови разградчани за обрат над Нефтохимик и успех с 4:1, разписвайки се и в стил Рене Игита.

Преди това Левски разгроми Спартак (Варна) с 5:1 в Балчик. Франко Мазурек откри за “сините“ в 29-ата минута с хубав удар с левия крак от границата на наказателното поле. Дени Алар вкара втория гол в 42-ата с глава след центриране от ляво на Иван Горанов. В 50-ата Насиру Мохамед използва шанса си да започне като титуляр и се разписа, а после блесна и резервата Мартин Петков. 17-годишният футболист вкара в 56-ата минута, а секунди по-късно отбеляза и още един гол за 5:0. В 64-ата минута Ивайло Русев вкара почетното попадение за домакините от малък ъгъл.

В 74-ата минута двубоят беше спрян от главния съдия Станислав Тодоров заради пререкания между двете агитки, които бяха разделени с полицейски кордон, но започнаха да хвърлят предмети и бяха взривени две бомбички, едната от които избухна съвсем близо до терена.

В Нова Загора носителят на купата за 2018 година Славия се наложи с 4:0 над домакина Загорец, който играе в Югоизточната Трета дивизия. Централният нападател на „белите“ Цветелин Чунчуков реши мача с два бързи гола в 10-ата и 16-ата минута. През втората част Владислав Узунов вкара трети за гостите. а четвъртото попадение бе дело на младока Калоян Кръстев (81).

Миньор отстъпи пред Ботев (Пловдив) в Перник с 1:2. Фернандо Виана откри за финалистите в турнира в 9-ата минута, но само три по-късно Йосифов изравни. Развръзката дойде в края на мача, когато Виана се разписа за втори път.

Междувременно Добруджа загуби с 0:4 у дома от Ботев (Враца). Попаденията паднаха през втората част. В 47-ата и 54-ата минута вкара Мирослав Будинов, а след него отбеляза и Генов (62). В 73-ата падна четвъртият гол, дело на Атанасов.

Така Литекс и Кариана засега са единствените представители на Втора лига, които ще играят във фазата на осминафиналите.