3. Това са нашите деца шампиони! Българчетата жънат успехи на олимпиадата в Буенос Айрес

Това са нашите деца шампиони! Българчетата жънат успехи на олимпиадата в Буенос Айрес - Tribune.bg

Кирил Киров, спортна стрелба

Днес имаме злато в спортната стрелба и бронзови медали във вдигането на тежести и борбата, няколко финала с родно участие предстоят!

България спечели още три отличия от Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес.

Кирил Киров спечели златото в спортната стрелба с пистолет от 10 метра при смесените интернационални двойки. 18-годишният състезател стреля в тандем с германката Ванеса Зеегер.

Едмонд Назарян – синът на Армен Назарян, грабна бронза в борбата в категория до 45 килограма свободен стил. Българинът победи с категоричното 8:0 точки Арсланбек Закирбаев от Туркменистан.

Галя Шатова грабна бронзов медал във вдигането на тежести. Тя се състезава в категория до 63 кг.

В тениса Адриан Андреев ще играе финал за титлата на двойки в неделя. Негов партньор е Ринки Хиджиката от Австралия. Българинът играе с контузия.

Тимът на Алфа, в който играе българката Мария Делчева, се класира за финала в отборния турнир за смесени състави по бадминтон.

„Това са нашите деца, шампиони! Браво, българи!“, написа във Фейсбук министърът на младежта и спорта Красен Кралев.