3. ПЪЛЕН ПРОВАЛ! Лудогорец завърши участието си в Лига Европа без точка

ПЪЛЕН ПРОВАЛ! Лудогорец завърши участието си в Лига Европа без точка

ПЪЛЕН ПРОВАЛ! Лудогорец завърши участието си в Лига Европа без точка - Tribune.bg

"Орлите" паднаха безславно с 1:3 от ЛАСК Линц в последния мач от турнира

Лудогорец записа най-срамното си участие в груповата фаза на турнира Лига Европа. Тимът от Разград приключи с 6 загуби от 6 мача, нещо безпрецедентно в неговата история. Головата разлика на отбора в тези срещи е 7:19.

В последния си, протоколен, мач от Лига Европа българският шампион загуби безславно с 1:3 от австрийския ЛАСК Линц като домакин. В последната минута на първото полувреме вратарят Пламен Илиев спаси дузпа, бита от Томас Гойгингер. 45 секунди след началото на второто полувреме Лудогорец поведе с 1:0. Страхотна атака на влезлия като резерва Елвис Ману и Клаудио Кешерю завърши с гол на първия. И дотук свърши всичко хубаво за Лудогорец...

ЛАСК Линц изравни в 56-та минута чрез Филип Вайсингер, а 6 по-късно получи втора дузпа от руския рефер Витали Мешков. Този път Рене Ренер бе точен от бялата точка за 1:2. В 68-та минута Мадс Емил Мадсен направи резултата 1:3 и осигури победата на ЛАСК Линц.