3. Първи официален мач за годината: Лудогорец продължава напред за Купата

Първи официален мач за годината: Лудогорец продължава напред за Купата

Първи официален мач за годината: Лудогорец продължава напред за Купата - Tribune.bg

Лудогорец отстрани втородивизионния Спортист (Своге) след победа с 3:1.

Така "орлите" се класират на 1/8-финалите от турнира за Купата на България. Мачът бе официален дебют на новия треньор на "орлите" Валдас Дамбраускас, както и на новото попълнение Пиерос Сотириу.

В следващия кръг шампионите ще играят с Царско село, като гостуването им край столичното Околовръстно шосе ще бъде на 3 март.

Лудогорец откри резултата с кинжален удар на Бърнард Текпетей в 17-ата минута на двубоя, който не остави шансове на вратаря Кунчев.

В 48-ата минута тимът от Своге изравни резултата, чрез Христов, който засече центриране от пряк свободен удар.

В 56-ата минута Кешеру опита да се разпише, но диагоналният му удар не намери целта. Минута по-късно румънският нападател пусна отлична топка към Текпетей, който се разписа за втори път в двубоя, за да изведе шампионите отново напред в резултата. Три минути след това Кешеру направи резултата 3:1, след като достигна до отбита от Кунчев топка след шут на Десподов.