3. Петя Аршинкова спаси седем мачбола и се класира за втория кръг в Анталия

Петя Аршинкова спаси седем мачбола и се класира за втория кръг в Анталия

Петя Аршинкова спаси седем мачбола и се класира за втория кръг в Анталия - Tribune.bg

Поставената под номер 3 българка победи с 1-6, 7-6 (6), 6-2 Рина Сайго от Япония в мач продължил два дни

Петя Аршинкова осъществи невероятен обрат и се класира за втория кръг на турнира за жени в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под номер 3 Аршинкова победи с 1-6, 7-6 (6), 6-2 Рина Сайго от Япония в мач продължил два дни. Аршинкова загуби изоставаше с 3-5 във втория сет, но успя да направи обрат. Петя отрази три мачбола при 4-5 и сервис на японката във втория сет. В тайбрека Аршинкова изоставаше с 2-6 точки, но спечели следващите шест разигравания за 8-6. При резултат 1-1 сета срещата беше отложена за днес заради тъмнина, съобщава Българската федерация по тенис.

Днес българката поведе с 4-1 в решителната трета части затвори мача с 6-2.

Аршинкова ще трябва да излезне още два пъти на корта днес.

В среща от втория кръг на сингъл Петя ще играе срещу квалификантката Михаела Ниедемайер от Германия.

По-късно Аршинкова и Гергана Топалова ще играят на четвъртфинал в турнира по двойки срещу Карола Беженару от Румъния и Констанце Степан от Германия.