3. Пирин разби с 5:3 Лудогорец в Разград

Пирин разби с 5:3 Лудогорец в Разград

Пирин разби с 5:3 Лудогорец в Разград - Tribune.bg

Пирин нанесе една от най-срамните загуби на Лудогорец в българското първенство.

"Орлетата" сразиха "орлите" с 5:3 на "Хювефарма Арена" в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Благоевградчани поведоха с 0:4 след попадения на Христофор Хубчев (15) и Мохамед Брахими (46,70) на два пъти. В 38-ата минута Оливие Вердон порази собствената си врата. Бенинецът се разписа в 77-ата минута, след което разградчани вдигнаха оборотите и стигнаха до още две попадения, дело на Кирил Десподов (88-дузпа) и Каули (90). В първата минута на продължението Венцислав Бенгюзов оформи крайното 3:5.

Възпитаниците на Станислав Генчев изиграха един от най-слабите си мачове до момента през сезона. Играчите демонстрираха несериозно отношение до заключителните десет минути на срещата и закономерно получиха четири гола във вратата си.

В същото време възходът на Пирин след уволнението на Уорън Фийни продължава. "Орлетата" стигнаха до точка срещу ЦСКА в миналия кръг, а сега си тръгват с успех от Разград.

След днешната среща Лудогорец остава лидер с 42 точки, докато благоевградчани събраха 16 точки, но продължават да са предпоследни във временното класиране.