3. Позорна загуба за България - 2:5 срещу Грузия

Позорна загуба за България - 2:5 срещу Грузия

Позорна загуба за България - 2:5 срещу Грузия - Tribune.bg

Националите трагични в Разград

Националният отбор на България по футбол записа една от най-срамните си загуби в своята история. Тимът на Ясен Петров катастрофира лошо и отстъпи с 2:5 от тима на Грузия във втория си мач от Група 4 на дивизия “С” на Лигата на нациите.

Още във втората минута гостите стигнаха до първия си корнер, от който обаче не произлезе нищо, след като топката премина покрай всички играчи. Минута след това Хвича Кварцхелия стреля над вратата на Михайлов.
По-агресивната игра на грузинците даде резултат още в 4-ата минута, когато Давиташвили с глава насочи топката след центриране от Кварцхелия.

В 11-ата минута Какабадзе изведе Зивзивадзе, Михайлов излезе да го спре, но той прати топката покрай стража на България във вратата. Голът обаче не бе признат, тъй като имаше засада, което бе потвърдено и от ВАР. В 15-ата минута Чочев отне топката и пусна към Кирил Десподов, но вратарят на Грузия спря Десподов със страхотно спасяване. В следващите минути "лъвовете" се настаниха в половината на гостите. В 19-ата минута Десподов центрира от корнер, но Антон Недялков стреля неточно.

В 25-ата минута Зивзивадзе навлезе в наказателното поле, но Антон Недялков го затвори добре. При контраатаката на българския тим Десподов напредна с топката, но центрирането му не достигна до Атанас Илиев. В 31-ата минута Георги Миланов падна на тревата, но реферът не спря играта, а грузинците тръгнаха в атака, която завърши с гол на Иракли Азаров.

В началото на втората част Атанас Илиев намали на 1:2, но две минути след това Зивзивадзе вкара трети гол за Грузия. Лошите новини за тима на Ясен Петров не спряха дотук. В 56-ата минута Иван Турицов извърши нарушение срещу Кварцхелия, което доведе до дузпа. Зад топката застана именно футболистът на Наполи, Михайлов хвана ъгъла, но не и дузпата.
В 70-ата минута нещата на "Хювефарма арена" станаха още по-зле. След няколко финта Георгес Микаутадзе подаде към Валери Казиайшвили, който отблизо вкара петия гол в българската врата. 7 минути преди края на срещата Илиан Стефанов върна един гол, за да направи резултата 2:5.

В добавеното време на втората част съдията даде втора дузпа за Грузия след игра с ръка на Виктор Попов в пеналта, но там Ника Квеквешкири стреля в страничната греда.

БЪЛГАРИЯ - ГРУЗИЯ 2:5

Голмайстор: 0:1 Давиташвили (4), 0:2 Азаров (31), 1:2 Илиев (50), 1:3 Зивзивадзе (52), 1:4 Кварцхелия (56 - дузпа), 1:5 Казиайшвили (70), 2:5 Стефанов (83)

България (4-4-2): 13. Николай Михайлов (К) – 2. Иван Турицов (64' 5. Виктор Попов), 3. Андреа Христов, 14. Антон Недялков, 12. Едисон Йорданов (46' 15. Петко Христов) – 17. Георги Миланов (6' 22. Илиян Стефанов), 18. Ивайло Чочев, 8. Тодор Неделев (64' 6. Филип Кръстев), 11. Кирил Десподов – 9. Атанас Илиев, 19. Мартин Минчев (64' 21. Доминик Янков)

Резерви: 1. Светослав Вуцов, 23. Иван Дюлгеров, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Виктор Попов, 6. Филип Кръстев, 7. Георги Костадинов, 10. Георги Минчев, 15. Петко Христов, 16. Кристиян Малинов, 20. Андриан Краев, 21. Доминик Янков, 22. Илиян Стефанов

Селекционер: Ясен Петров

Грузия (3-4-2-1): 1. Георги Лория – 2. Отар Какабадзе, 4. Гурам Кашия, 3. Давит Хочолава – 5. Соломон Хверкалия, 6. Гиорги Абурджания (74' 21. Валериан Гвилия), 16. Ника Квеквешкири, 18. Буду Зивзивадзе (68' 22. Георгес Микаутадзе)- 7. Хвича Кварцхелия (67' 8. Валери Казиайшвили), 15. Иракли Азаров - 9. Зурико Давиташвили (74' 20. Валдимер Мамучашвили)

Резерви: 12. Гиорги Мамардашвили, 17. Лазаре Капутадзе, 8. Валери Казиайшвили, 10. Отар Китейшвили, 11. Саба Лобянидзе, 13. Мамука Кобакхидзе, 14. Гурам Гиорбелидзе, 19. Сандро Алтунашвили, 20. Валдимер Мамучашвили, 21. Валериан Гвилия, 22. Георгес Микаутадзе, 23. Лаша Двали

Селекционер: Вили Саньол

Жълти картони: Кирил Десподов (Б)

Съдия: Фабио Мареска (Италия)