3. Празник в Унгария след фамозен обрат над вторите в света за Евро 2020

Празник в Унгария след фамозен обрат над вторите в света за Евро 2020

Празник в Унгария след фамозен обрат над вторите в света за Евро 2020 - Tribune.bg

Хърватия загуби с 1:2 в Будапеща пред погледа на Виктор Орбан

Националният футболен отбор на Унгария поднесе голямата изненада във втория кръг на квалификациите за Евро 2020, постигайки страхотен домакински обрат срещу финалиста на последното световно първенство Хърватия с 2:1.

Пред пълния до краен предел стадион в Будапеща домакините се озоваха в ролята на догонващи в резултата още в 13-ата минута, когато Анте Ребич откри резултата след пас на Андрей Крамарич.

После обаче момчетата на италианския селекционер Марко Роси възхитиха всички над 20 00 зрители на „Групама Арена“, сред които бе и унгарският премиер Виктор Орбан.

В 34-ата минута ветеранът Адам Салай вкара своя гол №20 за националния отбор и изравни, а в 76-ата с дебютното си попадение за родината Мате Паткай оформи крайния резултат и даде повод за празненства в цялата страна.

Така Унгария изненадващо взе три точки, колкото имат още съставите на Словакия, Уелс и хърватите, докато последният Азербайджан е с нула в своя актив.