3. Реал надви Алавес на “Мендисороса” и оглави класирането

Реал надви Алавес на “Мендисороса” и оглави класирането

Реал надви Алавес на Мендисороса и оглави класирането - Tribune.bg

"Белия балет" спечели с 2:1 визитата си

Реал Мадрид надделя над Алавес с 2:1 като гост и се изкачи на върха в таблицата в Примера дивисион.

През първото полувреме на мача, игран на стадион “Мендисороса” пред 19 000 зрители, голове не бяха отбелязани. Реал Мадрид поведе в 52-ата минута с гол на Серхио Рамос, който след изпълнение на свободен удар се извиси над всички и с глава прати топката в мрежата на домакините.

Алавес изравни резултата в 65-ата минута с гол на Лукас Перес от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за удар на Рамос с лакът срещу Хоселу. Само четири минути по-късно обаче Реал отново взе аванс с гол на Дани Карвахал, който се оказа последен в срещата, въпреки че домакините имаха положения в заключителните минути. Реал се настани на лидерската позиция в класирането с актив от 31 точки. Барселона има три по-малко и утре гостува на Атлетико Мадрид. Алавес остава на 13-о място в подреждането. /БГНЕС