3. Септември е на полуфинал за Купата

Септември е на полуфинал за Купата

Септември е на полуфинал за Купата - Tribune.bg

До изненада в Радомир не се стигна, Струмска слава отпадна

В полуфиналите на турнира за Купата на България по футбол ще играят само отбори от Първа лига.

Това стана ясно, след като Септември (София) отстрани Струмска слава с 2:0 в Радомир.

Така последният останал представител на Втора лига отпадна във фазата на четвъртфиналите, а столичани се присъединиха към ЦСКА и Локомотив Пловдив в очакване на жребия, който ще се тегли непосредствено след мача Ботев Пд – Черно море с начален час 18:30.

Септември не допусна изненада в Радомир и пое инициативата от самото начало. Гостите откриха резултата точно преди почивката, а малко преди края на мача окончателно подпечатаха класирането си.

Първо точен от дузпа бе Иван Тилев, докато в заключителните минути Георги Русев оформи крайното 2:0.