3. След невиждана драма и 20 дузпи: Локо Пд е полуфиналист за Купата!

След невиждана драма и 20 дузпи: Локо Пд е полуфиналист за Купата!

След невиждана драма и 20 дузпи: Локо Пд е полуфиналист за Купата! - Tribune.bg

Етър отпадна драматично след много обрати във Велико Търново

Локомотив Пловдив е първият полуфиналист за Купата на България, след като стигна до драматичен успех с дузпи над Етър.

Редовното време на стадион „Ивайло“ приключи при равенство 1:1, а впоследствие двата тима изпълниха общо 20 удара от бялата точка, за да определят кой от тях ще продължи напред след обрати и 6:7 при наказателните удари.

Срещата бе изключителна драматична.

Тя се игра пред няколко хиляди зрители на стадион „Ивайло“, които видяха всичко, включително две попадения, едното от дузпа, греда, пропуски, контузии, кръв, сблъсъци между футболистите на терена, а и един истински психотрилър за финал.

Преди почивката наставникът на домакините Красимир Балъков трябваше да направи две принудителни смени заради травми, но въпреки това момчетата му поведоха през второто полувреме.
Появилият се от пейката Иван Стоянов откри от дузпа в 73-ата минута, но в 82-ата капитанът на гостите Димитър Илиев изравни.

До края на редовните 90 минути нови попадения не паднаха и така се стигна до продължения във Велико Търново.

Продълженията не донесоха голове и се стигна до дузпи. При тях етърци поведоха с 3:1, но отстъпиха със 7:6 и напред продължи Локомотив.