3. ШАМПИОНСКА ЛИГА: Безпомощен Реал падна в Париж, Атлетико не се даде на Ювентус

ШАМПИОНСКА ЛИГА: Безпомощен Реал падна в Париж, Атлетико не се даде на Ювентус

ШАМПИОНСКА ЛИГА: Безпомощен Реал падна в Париж, Атлетико не се даде на Ювентус - Tribune.bg

Вижте всички резултати и голмайстори от мачовете в Шампионската лига в сряда вечер

Френският първенец ПСЖ не даде шансове на Реал Мадрид и спечели с класическото 3:0 домакинството си от първия кръг в Група А на Шампионската лига.

Двата отбора излязоха на „Парк де Пренс“ без голяма част от звездите си, тъй като по една или друга причина домакините не можеха да разчитат на Неймар, Мбапе, Кавани, Дракслер, Тимо Керер и Колин Дагба, докато аут за гостите бяха капитанът Серхио Рамос, Лука Модрич, Иско, Асенсио, Брахим Диас, Марсело и Начо Фернандес.

В тяхно отсъствие блесна Анхел ди Мария, който вкара два гола на бившия си тим, а един в края добави Тома Мюние. Реал Мадрид пък бе напълно безпомощен и не успя да нанесе нито един точен удар през целия мач, тъй като две попадения на тима бяха справедливо отменени от съдиите.

В другото, очаквано с голям интерес дерби в сряда вечер, Атлетико (Мадрид) и Ювентус завършиха наравно 2:2 на стадион "Уанда Метрополитано" в Испания. Домакините изоставаха с 0:2 до средата на второто полувреме, но успяха да направят частичен обрат и да се доберат до точката.

Два гола аванс пропиля и Тотнъм при визитата си на Олимпиакос в Гърция, приключила също при резултат 2:2.

Междувременно германският шампион Байерн и английският такъв Манчестър Сити постигнаха класически успехи, съответно над Цървена звезда и Шахтьор Донецк.