3. Словения срази България на Евроволей

Словения срази България на Евроволей

Словения срази България на Евроволей - Tribune.bg

Волейболистите от националния отбор на България загуби с 0:3 гейма (25:18; 25:19; 25:21) от Словения в четвъртия си мач на Евроволей 2021.

Възпитаниците на Силвано Пранди изиграха доста слаб мач срещу европейския вицешампион от 2019 и в нито един момент не ги поставиха под напрежение.

Словения поведе с 4:1 в началото на двубоя. Тине Урнаут атакува успешно срещу блокада на Цветан Соколов и Словения дръпна с 5:1. Силвано Пранди побърза да вземе прекъсване. Националите намалиха до 7:9 и 8:10.

"Лъвовете" изпитваха трудности при посрещането и вансът на символичните домакини нарасна на 16:12. Ас на Ян Кожамерник и 16:11 за Словения. Европейските вицешампиони сигнаха до геймбол, но Тодор Скримов успя да реализира ас, след което прати топката в мрежата и Словения взе първата част.

В началото на втората част двата тима си разменяха точки, но Словения успя да спечели три безответни точки и поведе с 6:3. Символичните домакини покачиха преднината си на пет точки, след като "лъвовете" показаха колебания при посрещането, а след това и при организирането на нападенията си. Разликата набъбна на шест точки след отлично нападение през центъра на Ален Пайенк.

Великолепна блокада на Светослав Гоцев направи резултата 8:13, но след това Словения отново излезе напред в резултата с шест точки. Тодор Скримов атакува успешно за 9:15, но след това Словения отново възстанови разликата от пет точки.

Цветан Соколов атакува мощно от зона 2 за 14:17. Успешна така на Аспарух Аспарухов от зона 2 - 17:20. При 18:23 Силвано Пранди взе прекъсване за България. Националите намалиха до 19:23 след грешка на словенците. Алберто Джулиани взе прекъсване за Словения. Тодор Скримов атакува в аут и Словения спечели втората част с 25:19.

В началото на третия гейм Словения набързо поведе с 4:1, а след това успя да покачи резултата на 6:3. "Лъвовете" успяха да намалят резултата и след технично изпълнение на Тодор Скримов изравниха.

Двата тима си разменяха точки в следващите разигравания, но Словения отново взе аванс от три точки. При 15:18 Аспарух Аспарухов замени Мартин Атанасов. Николай Колев атакува успешно през центъра за 16:19. Клемен Чебул атакува успешно от зона 4 за 20:16.

Цветан Соколов завърши великолепно атака по правата за 23:20. Словения стигна до мачбол след нападение на Тине Урнаут, след което Георги Сеганов сгреши при сервис и европейският вицешампион заслужено спечели.