3. Световна купа в Баку: Ансамбълът поведе в многобоя, два финала за България на индивидуалното

Световна купа в Баку: Ансамбълът поведе в многобоя, два финала за България на индивидуалното - Tribune.bg

Боряна Калейн си осигури място на финала на топка, а Катрин Тасева на обръч на Световната купа в Баку.

Ансамбълът на България по художествена гимнастика поведе в многобоя на Световната купа в Баку. Момичетата на Весела Димитрова и Михаела Маевска в състав Лаура Траатс, Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова изиграха много добре своето съчетание с пет топки и получиха оценка от 45,550. Стойността на трудността на съчетанието на българките е 36,700, а изпълнението им е оценено на 8,850 от максималното 10.

Втори във временното класиране е тимът на Италия с 43,700 точки. Трети са представителките на домакините от Азербайджан с 43,000.

Катрин Тасева и Боряна Калейн се движат шеста и седма във временното класиране на Световната купа по художествена гимнастика в Баку. След първия състезателен ден Тасева се класира на финала на обръч с трета по сила оценка, а Калейн влиза в този на топка също с трета оценка на уреда.