3. Тотнъм измъкна три точки от Вила в последните секунди

Тотнъм измъкна три точки от Вила в последните секунди

Тотнъм измъкна три точки от Вила в последните секунди - Tribune.bg

"Шпорите" спечелиха с 3:2 гостуването си

Тотнъм стигна до инфарктна победа с 3:2 при гостуването си на Астън Вила. „Шпорите“ взеха трите точки в добавеното време, когато Хюн-Мин Сон вкара победния гол. Двубоят на „Вила Парк“ не започна по най-добрия начин за гостите, след като в 9-ата минута Тоби Алдервейрелд си вкара автогол.

В 27-ата белгиецът се реваншира и отбеляза изравнително попадение. Във втората минута на добавеното време Сон реализира и даде преднина на Тотнъм на почивката. Енгелс изравни в 53-ата, като равенството се запази до края на редовните 90 минути. В четвъртата минута на продължението отново кореецът Хюн-Мин Сон бе точен, с което осигури пълния комплект точки за тима на Жозе Моуриньо.

След успеха Тотнъм се изкачи с позиция нагоре в класирането и вече е пети с 40 точки. Астън Вила е 17-и с 25 точки, само на точка от зоната на изпадащите.