3. Царско село отмъкна точка от Лудогорец

Царско село отмъкна точка от Лудогорец

Царско село отмъкна точка от Лудогорец - Tribune.bg

Царско село и Лудогорец завършиха наравно 1:1 в мач от 22-ия кръг на efbet Лига.

Двубоят се игра при постоянен снеговалеж и много трудни условия на "Арена Царско село".

В края на първата част редовен гол на Елвис Ману бе отменен заради засада.

Резултатът бе открит в 77-ата минута от резервата Пиерос Сотириу. Каули Оливейра проби по дясното крило и комбинира с Текпетей, който веднага върна коженото кълбо към точката на дузпата, където Сотириу с лекота насочи топката покрай Джони Пласид.

Радостта на гостите обаче трая твърде кратко. Само две минути след гола на разградчани, Царско село изравни. Попадението дойде след изпълнение на статично положение, в което отбраната на гостите не успя да се ориентира много добре.

Защитникът Мартин Кавдански се оказа най-съобразителен, включвайки се от втора позиция и с глава успя да засече центрирането от свободния удар.

Така разградчани не успяха да победят отново тима на Любо Пенев за първенство.

Лудогорец вече има 52 точки в актива си и води с 9 пред Локомотив (Пловдив) и ЦСКА. "Червените" утре гостуват на Берое и може да намалят аванса на шампионите.