3. ЦСКА 1948 отстъпи пред Ботев в Пловдив

ЦСКА 1948 отстъпи пред Ботев в Пловдив

ЦСКА 1948 отстъпи пред Ботев в Пловдив - Tribune.bg

"Канарите" се поздравиха с първи успех в efbet Лига от месец октомври, след като спечелиха домакинството си на ФК ЦСКА 1948 с 3:2.

Селекцията на Азрудин Валентич даде заявка за възход, а също така постигна и сладко отмъщение именно срещу съперника, който го елиминира от четвъртфиналите за Купата на България.

Нов силен двубой за "жълто-черните" изигра Атанас Илиев. Таранът се разписа отново на два пъти, а през останалото време създаде доста проблеми за Даниел Наумов и защитниците пред него. Тон за успеха пък даде отличния индивидуален пробив на Па Конате.

ФК ЦСКА 1948 отново показа старата си слабост при гостувания. В 68-ата минута за тях се разписа Галин Иванов, което ги върна в мача. Но последвалите събития, а и прекалено късния, доста щастлив гол на Бастунов, не им позволи да си тръгнат поне с точка от Коматево.

Ботев (Пд) се изкачи до десетото място във временното класиране с 20 точки. ФК ЦСКА 1948 вече трепери за мястото си в Топ 6 със своите 28 пункта.