3. ЦСКА победи драматично ЦСКА 1948 с 4:2

ЦСКА победи драматично ЦСКА 1948 с 4:2

ЦСКА победи драматично ЦСКА 1948 с 4:2 - Tribune.bg

Отборите на ЦСКА 1948 и ЦСКА сътвориха същинско зрелище в първи мач за двата отбора от новия сезон на efbet Лига.

Серия от обрати, картони и голове материализираха столичното дерби, за да може в крайна сметка тимът на ЦСКА да се наложи с 4:2 на мача, игран на Националния стадион „Васил Левски”.

Йоан Баи откри за гостите в тази среща в 29-ата минута, които направиха много силно първо полувреме, но до повече голове не стигнаха. На почивката за „червените” в този мач в игра влезе Ивайло Чочев, който за 11 минути собственоръчно оформи пълния обрат в столицата (47 и 58-дузпа). Това не обезпокои ЦСКА, който изравни резултата след топовен удар от дистанция на Амос Юга, а изстрел на французина в ръката на Лазар Марин донесе дузпа за ЦСКА, която Юрген Матей реализира. След разглеждане на ВАР наказателният удар бе факт, а Марин получи втори жълт картон в срещата и бе изгонен.

В последните минути на мача пък треньорът на ЦСКА Любослав Пенев причудливо изрита топка посока терена и съдията Валентин Железов изгони наставника на гостите. В 94-ата минута пък Жорди Кайседо вкара четвъртия гол за своя отбор.