3. Цвети Пиронкова отпадна още на старта в Мелбърн

Цвети Пиронкова отпадна още на старта в Мелбърн

Цвети Пиронкова отпадна още на старта в Мелбърн - Tribune.bg

Тайванката Су-Вей Сие показа феноменално ниво на тенис и заслужено надделя със 7:5 6:2.

Цветана Пиронкова не беше участвала в Откритото първенство на Австралия от четири години насам, но триумфалното й завръщане се отложи.

Пиронкова получи право да участва в основната схема на надпреварата след като премина успешно през три квалификационни кръга миналия месец в Дубай.

Срещата започна добре за Пиронкова, която поведе с 2:0 след ранен пробив. Сие обаче отговори подобаващо и записа серия от 4 последователни гейма на сметката си. Спортист №1 на България за миналата година успя да изравни за 4:4, но в единадесетия гейм допусна нов пробив, който впоследствие ѝ коства сета.

През втората част интрига нямаше. Опитната азиатска тенисистка поведе с 4:0 гейма, като при 5:1 и сервис на Пиронкова пропусна 3 поредни мачбола, след което затвори мача на свой сервис с гейм на 0.

Днес участието си в Мелбърн ще започне и Григор Димитров. Първата ни ракета при мъжете ще има за съперник финалиста от 2018 г. Марин Чилич (Хърватия).