3. Уулвърхемптън разби Еспаньол и е на крачка от осминафиналите

Уулвърхемптън разби Еспаньол и е на крачка от осминафиналите

Уулвърхемптън разби Еспаньол и е на крачка от осминафиналите - Tribune.bg

"Вълците" спечелиха с 4:0 у дома

Тимът на Уулвърхемптън Уондърърс направи решителна стъпка към 1/8 финалите на Лига Европа, побеждавайки Еспаньол с 4:0 на своя стадион "Молиню". "Вълците" поведоха с гол на Диого Жота в 15-ата минута, в 52-ата Рубен Невеш увеличи преднината, а след това Жота отбеляза още два гола (67, 81) и оформи хеттрик.

Арсенал се наложи над Олимпиакос с 1:0 в Пирея с късен гол на Александър Лаказет в 81-ата минута.

Германските отбори Байер Леверкузен и Волфсбург записаха домакински победи в мачовете си от Лига Европа. Байер посрещна Порто на "Бай-Арена" и победи португалския тим с 2:1. Аржентинският нападател Лукас Аларио откри резултата в 29-ата минута, а в 57-ата Кай Хаверц удвои преимуществото на "аспирините" от дузпа. Португалският отбор отговори с гол на Луис Диас в 73-ата минута.

Волфсбург победи Малмьо със същия резултат 2:1 на "Фолскваген Арена". В този мач гостите излязоха напред в резултата в 47-ата минута с гол на Исаак Телин от дузпа. Само две минути по-късно обаче Йосип Брекало изравни, а в 62-ата минута Исаак Телин си отбеляза автогол./БНР