3. В Санта Марина се проведе вторият турнир от веригата „Kinder+ Sport“

В Санта Марина се проведе вторият турнир от веригата „Kinder+ Sport“

В Санта Марина се проведе вторият турнир от веригата Kinder+ Sport - Tribune.bg

В надпреварата участваха деца от две възрасти от 9 г. и до 10 г.

През уикенда в Тенис център „Санта Марина", гр. Созопол се проведе втория турнир от веригата „Kinder+ Sport" в България. В надпреварата участваха деца от две възрасти от 9 г. и до 10 г. За трета поредна година България организира турнири от тази верига. В състезанието взеха участие 50 деца.

При момчетата до 9 г. Димитър Топчийски (ТК "СА Несебър", гр.Несебър) победи във финала с 4-2 Иво Найденов (ТК "Габрово", гр.Габрово). В спор за третото място Пламен Колев (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) се наложи с 5-3 над Борис Борисов (ТК "Асеновград", гр.Асеновград).

При момичетата до 9 г. Евгения Стоянова (ТК "Асеновград", гр.Асеновград) спечели втора поредна турнирна победа. Втора отново се нареди Рая Коцева (ТК "Диана", гр.София). На трето място се класира Никол Нунева (ТК "Приста 2011", гр.Русе), а на четвърто Сара Карагьозян (ТК "Шуменец", Шумен).

Във финала при момчетата до 10 г. Калоян Шиков (ТК "Ямбол 2005", гр.Ямбол) победи с 4-0 Кристиян Стефанов (ТК "Диана", гр.София). Това е втора турнирна победа за Шиков. В мач за третото място Берк Шакир (ТК "Шуменец", Шумен) се наложи с 4-0 над Виктор Атанасов (ТК "Осогово Елит", гр.Кюстендил).

При момичетата до 10 г. Мария Чалъкова (ТК "15:40", гр.София) победи във финала с 4-2 Александра Антонова (ТК "Русе", гр.Русе). В спор за третото място Антония Станева (ТК "Славия", гр.София) се наложи с 4-0 над Ренета Дженкова (ТК "Добрич", гр.Добрич).

За трети път в България провеждат турнири от веригата „Kinder+ Sport", съобщи Българската федерация по тенис.

В рамките на шест турнира от март до август във възрастовите групи до 9,10,11 и 12 г. българските деца ще се съревновават помежду си, за да излъчат представителите на България за международните финали. Там участие ще имат също така и националните шампиони по проекта от Австрия, Германия, Унгария, Израел, Малта, Люксембург, Полша, Монако, Ирландия, Италия и Франция

Финалният международен турнир ще се проведе между 17-ти и 20-ти октомври в „Монте Карло Кънтри клуб", Монте Карло.

∙ 15-17 август – Национален тенис център, София до 9, 10,11 и 12 години

Като последният от тях ще бъде Матърс-турнир.

Финалното класиране се изготвя на база от общия брой точки от изиграните турнири, като всеки състезател трябва да е участвал в поне 4 (четири) от общо шестте „Kinder+ Sport" турнири. Класираните състезатели на 1 (първо) място в крайната ранглиста на програмата, която ще излезе след 20 август, ще получат възможността да участват на финалния световен турнир между 17 и 20 октомври на кортовете на „Монте Карло Кънтри Клуб".

Разходите по участието на финалния световен турнир на шампионите до 9,10,11 и 12 г. се поемат от БФТенис. Всеки турнир ще е от максимум 32-ма състезатели.

Следвайки международните правила на програмата в него не се допускат национални състезатели. За нашата страна нямат право да участват :

- Състезателите, които са част от националните отбори на България до 12 г. за Европейските зимни и летни купи до 12 г. през 2019 г.