3. Волейбол: Хебър запазва водачество в Суперлигата след драматична победа в Русе

Волейбол: Хебър запазва водачество в Суперлигата след драматична победа в Русе

Волейбол: Хебър запазва водачество в Суперлигата след драматична победа в Русе - Tribune.bg

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) се наложиха трудно като гости над Дунав (Русе) с 3:2 (29:27, 25:23, 23:25, 23:25, 15:8) в драматичен двубой от 18-и кръг на Суперлигата.

Така лидерът в шампионата записа шестнадесета победа и остава водач в класирането с 43 точки (2 загуби). Съставът на Дунав е на девето място с 16 точки (5 победи, 12 загуби) и мач по-малко.

Двубоят бе много оспорван, като първите четири гейма завършиха само на две точки разлика, а срещата достигна до решителен тайбрек. В него волейболистите на Атанас Петров бяха категорични и изковаха успеха с разлика, като спечелиха и крайната победа с 3:2 гейма.

Най-резултатен за победата на Хебър бе Брадли Гантър с 28 точки. Александар Ляфтов добави 17 точки , а Венцислав Рагин и Стойко Ненчев завършиха с по 10 точки

В следващия кръг Хебър се изправя срещу Миньор, а русенци гостуват на Черно море (Варна). Двубоите са на 21 и 23 февруари (четвъртък и събота).