3. Италия си тръгва за първи път с победа от България

Италия си тръгва за първи път с победа от България

Италия си тръгва за първи път с победа от България - Tribune.bg

България загуби от Италия с 0:2 във втория си мач по пътя за Мондиала в Катар през 2022 година.

Това бе първа победа за Скуадра Адзура на българска земя.

LAP.bgLAP.bg

Четири минути преди края на първата част съдията отсъди напълно несъществуваща дузпа за нарушение на Даниел Димов срещу Николо Барела. Зад топката застана Андреа Белоти, който матира Пламен Илиев, за да даде аванс на "скуадра адзура".

Резултатът бе удвоен в 82-тата минута. Мануел Локатели получи в наказателното поле, след което с премерен удар в левия ъгъл реализира дебютното си попадение с екипа на "адзурите".

Селекцията на Ясен Петров показа дисциплинирана игра и може да съжалява, че не спечели нещо от този двубой.

На "лъвовете" предстои още един двубой след няколко дни, когато се изправят срещу Северна Ирландия.