3. Юношите на България с втори пореден успех над Украйна

Юношите на България с втори пореден успех над Украйна

Юношите на България с втори пореден успех над Украйна - Tribune.bg

След като преди дни националите ни до 18 г. спечелиха с 3:0, сега се поздравиха с минимален успех в Симитли

Юношеският национален отбор на България до 18 г. записа втори пореден добър мач срещу връстниците си от Украйна.

След като преди два дни възпитаниците на Ангел Стойков спечелиха проверката с класическото 3:0, днес младите „лъвчета“ постигнаха нов успех, този път с 1:0, съобщиха от БФС.

Българският селекционер заложи на почти изцяло променен състав, но въпреки това играчите му контролираха събитията на терена на стадион „Струма“ в Симитли.

През първата част тимът ни не успя да преодолее вратаря на гостите Валентин Моргун, но след почивката нашите увеличиха натиска.

До 65-ата минута те пропуснаха три чисти положения, открили се пред Денислав Ангелов, Ияд Хамуд и Мартин Петков, като изстрелът на последния срещна гредата на украинската врата.

Логичното се случи в 80-ата минута, когато отново Петков преодоля стража на гостите след самостоятелен пробив и донесе победата на „лъвовете“.

Украйна все пак можеше да изравни в 84-ата минута, когато получи дузпа за нарушение на Светослав Вуцов. Българският страж обаче прояви блестящ рефлекс и спаси изстрела от бялата точка.

Съставът на България: 12. Светослав Вуцов, 2. Даниел Стоянов, 4. Томислав Папазов, 6. Йоан Бауренски, 13. Кольо Станев, 14. Филип Кръстев, 10. Владимир Николов, 17. Юмит Мустафа, 20. Ивайло Иванов, 21. Денислав Ангелов, 22. Патрик-Габриел Галчев (през втората част в игра се появиха: 5. Димитър Балинов, 7. Ияд Хамуд, 8. Александър Тодоров, 9. Мартин Петков, 11. Димитър Тонев, 16. Димитър Пройчев, 19. Филип Колев);
Селекционер: Ангел Стойков.