3. За първи път през новия век: Ботев Пд не загуби от Левски в София

За първи път през новия век: Ботев Пд не загуби от Левски в София

За първи път през новия век: Ботев Пд не загуби от Левски в София - Tribune.bg

С човек по-малко „жълто-черните“ взеха историческа точка от „Герена“, Славия и Септември не си вкараха гол

Левски започна с фалстарт плейофите в Първа лига. "Сините" не успяха да победят Ботев (Пловдив) на стадион "Георги Аспарухов", въпреки че поведоха през първата част от дузпа.

Давиде Мариани беше точен от бялата точка в 35-ата минута, но Кристиян Димитров изравни малко след почивката с красив гол от воле. Веднага след това капитанът на гостите Лъчезар Балтанов бе изгонен и те доиграха мача с човек по-малко.

Все пак обаче успяха да спрат серията си от поражения срещу Левски в София и за първи път от 21 години насам да вземат нещо от „Герена“. След спечелената точка „канарчетата“ вече имат 46 и заемат четвъртото място, като имат с 9 по-малко от третия Левски.

В мач от втората осмица на Първа лига пък Славия и Септември също завършиха наравно, но не си отбелязаха попадения - 0:0. Домакините от Овча купел показаха по-добра игра, но така и не успяха да реализират положенията си, макар да отправиха 18 удара към врата.