3. ЖАЛКО: България загуби от Ирландия в контрола

ЖАЛКО: България загуби от Ирландия в контрола

ЖАЛКО: България загуби от Ирландия в контрола - Tribune.bg

Два гола за три минути в края и негативен рекорд за Балъков

Променен национален отбор на България загуби с 1:3 от Ирландия в Дъблин, след като инкасира две попадения за три минути в заключителната част на контролата.

Селекционерът ни Красимир Балъков направи цели девет рокади сред титулярите след загубата 0:4 от Англия на „Уембли“ в европейска квалификация в събота, като местата си запазиха само Антон Недялков и Кристиян Малинов.

Първите си мачове за представителния ни тим записаха Георги Пашов и Христо Иванов (37 г.), като последният се превърна в най-възрастния дебютант за България, но увисна при едно центриране в 82-ата минута и даде шанс на Кевин Лонг да вкара за 2:1.

Скоро след това пък дебютантът Джеймс Колинс оформи крайния резултат, открит от Алън Брауни (56).

Точен за България бе Ивелин Попов (67), който влезе на почивката и изравни от дузпа, след което поздрави Красимир Балъков.

Той пък записа негативен рекорд - 4 поредни загуби като национален селекционер.