Каракачанов: Местни ромски барони стават медиатори – все едно вълкът да пази стадото

Напрежението в Гълъбово е овладяно, увери вицепремиерът
Възникналото напрежение между роми и полиция в Гълъбово вече е овладяно напълно. Това коментира вицепремиерът и министър на отбраната Красимир Каракачанов, който присъства на тържествена церемония по случай Празника на авиацията и Българските военновъздушни сили.
Той е категоричен, че през последната година и половина в много от случаите превантивно са овладявани подобни събития без дори да стават обществено достояние.
„Медиаторите на тази общност, местните барони, получават минимални пари и средства от бюджета, но не вършат никаква работа. Все едно вълкът да пази стадото“, коментира вицепремиерът.
Каракачанов е категоричен, че решаването на проблемите с ромската общност трябва да започнат още в училище и от нулата, за да се стигне до добро възпитание.
„Русенското убийство и много други подобни случаи са показателни за липсата на каквото и да било възпитание“, твърди той.
Коментари (0)
Добави коментар