3. 4 от 4 за България в квалификациите за Евроволей 2021

4 от 4 за България в квалификациите за Евроволей 2021

4 от 4 за България в квалификациите за Евроволей 2021 - Tribune.bg

Националния отбор на България по волейбол завърши с лесна и спокойна победа на турнира в Група В от европейските квалификации.

Момчетата на селекционера Силвано Пранди биха без особени затруднения домакините от Израел с 3:0 в последния си мач на турнира, игран тази вечер в Двореца на спорта "Енербокс" в Хадера. Първият гейм беше в полза на момчетата на Силвано Пранди, след 25:20, а вторият - 25:21. В третия гейм нещата бяха малко по-завързани, но резултатът все така убедителен - 25:23

Така българските "лъвове", които предсрочно си бяха осигурили класиране за ЕвроВолей 2021, станаха категорични победители в групата с 4 победи от 4 мача и 12 точки. Израел пък завърши на последното 3-о място с 1 победа, 3 загуби и 2 точки.