3. Българските волейболистки завършиха първи в групата си на Евроволей

Българските волейболистки завършиха първи в групата си на Евроволей

Българските волейболистки завършиха първи в групата си на Евроволей - Tribune.bg

Женският национален тим по волейбол на България обърна Полша с 3:1 (18:25, 25:21; 25:21; 25:23).

Това бе директна битка за първото място на предварителна група "В" от европейското първенство в Пловдив.

Волейболистките на Иван Петков се нуждаеха от победа с 3:0 или 3:1 гейма, за да спечелят групата, а след постигнатия успех ще срещнат четвъртия от група "D" Швеция на 1/8-финалите.

Срещата започна с две поредни точки за полякините, които постепенно увеличиха аванса си при 6:3 и 9:4, а разликата от пет точки се запази и при 15:10 в тяхна полза. След това те направиха още две поредни точки за 17:10. Полша продължи да играе силно и до края на гейма не допусна изненада, печелейки го с 25:18.

Полякините поведоха с 4:2 в началото на втората част, но "лъвиците" постепенно взеха инициативата и обърнаха резултата при 9:8 в своя полза след атака на Гергана Димитрова. Мощна атака на Емилия Димитрова и блокада на Христина Вучкова доведоха нещата до 12:9, а разликата стана пет точки след атаки в аут на Магдален Стисяк и Клаудиа Алугиерска - 14:9. Елица Василева атакува мощно за 18:13, а Нася Димитрова направи 19:15 с технично отиграване. Гергана Димитрова атакува технично в първия метър за 22:17, а България стигна до геймбол при 24:19. Последваха две точки на полякините и все пак националките спечелиха гейма с 25:21, за да изравнят резултата в срещата.

Третата част започна равностойно, а Полша поведе с 3:2 в началото и увеличи аванс си при 5:2. Иван Петков веднага взе прекъсване, което отрази прекрасно за нашите момичета, които направиха три поредни точки за 5:5. След ас на Емилия Димитрова "лъвицте" поведоха с 8:7, а впоследствие дръпнаха с 10:8 и 13:10 след неуспешна атака на Магдалена Стисяк. Полякините изравниха при 16:16, но българките дръпнаха след това с три точки - 22:19. Емилия Димитрова направи резултата 23:20. „Лъвиците“ стигнаха и до геймбол, който бе реализиран от Елица Василева за 25:21 и България направи пълен обрат в резултата - 2:1 гейма.