3. Боряна Калейн спечели многобоя в поредното контролно на националния отбор

Боряна Калейн спечели многобоя в поредното контролно на националния отбор

Боряна Калейн спечели многобоя в поредното контролно на националния отбор - Tribune.bg

От 26-и до 28-и март, ще се проведе Световната купа по художествена гимнастика в София, а съпътстващият турнир "София Къп" ще бъде от 4-и до 6-и април в зала "София".

Боряна Калейн отново спечели контролното състезание на националния отбор по художествена гимнастика индивидуално.

Катрин Тасева и Валерия Ватова не взеха участие в контролното, защото все още лекуват контузии.

Калейн заслужено спечели със сбор от 106,550 точки. Тя взе най-високи оценки и на четирите уреда. На обръч Буба получи 26,450. Топката ѝ по "Вечерай, Радо" бе оценена с 27,700 точки. Бухалките, с които спечели златен медал в Москва, получиха оценка от 27,850, а 24,550 е оценката ѝ на лента.

Втора в днешното контролно остана Стилияна Николова със сбор от 95, 550. Трета се нареди Татяна Воложанина с 95,300.

Ева Брезалиева остана четвърта със сбор от 92.650 точки (23.550, 24.550, 25.300, 19.250). Тя изигра много силно първите три уреда, но на лента допусна сериозни грешки, което я извади от тройката.

Пета в многобоя се класира Радина Томова, следвана от Лъчезара Пекова, Леонор Божанова, София Иванова и Катрин Цонева.