3. Браво! Юношите с втори успех над Молдова за три дни

Браво! Юношите с втори успех над Молдова за три дни

Браво! Юношите с втори успех над Молдова за три дни - Tribune.bg

След категоричното 4:1 в първия сблъсък, днес възпитаниците на Марчо Дафчев се наложиха с 2:0 и отново оставиха отлични впечатления с играта си

Юношеският национален отбор на България до 16 г. постигна втора победа над този на Молдова в рамките на 3 дни, съобщават от Българския футболен съюз.

След категоричното 4:1 в първия сблъсък, днес възпитаниците на Марчо Дафчев се наложиха с 2:0 и отново оставиха отлични впечатления с представянето си на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

Въпреки че българският селекционер заложи на почти изцяло нов състав, младите "лъвчета" контролираха събитията от първата до последната минута.

Първото попадение падна в 20-ата минута, когато Станислав Дюлгеров прониза вратата на Молдова директно от пряк свободен удар.

До почивката нашите пропуснаха да увеличат аванса си, но логичното все пак се случи в 79-ата минута, когато резервата Димитър Иванов получи топката в наказателното поле и реализира второто попадение в мача.

Съставът на България: 12. Иван Ангелов, 13. Мартин Аврамов, 4. Лазар Боянов, 14. Николай Калинов, 15. Панайот Пасков, 16. Пламен Цончев, 10. Валентин Николов, 18. Станислав Дюлгеров, 19. Иван-Йоанис Атанатос, 9. Мартин Смоленски, 20. Мартин Сораков (през втората част в игра влязоха: 2. Александър Бучков, 3. Калоян Костов, 5. Анастас Пемперски, 6. Димо Кръстев, 7. Стефан Статев, 8. Мартин Хайдаров, 11. Димитър Иванов, 17. Антон Бакалов);
Селекционер: Марчо Дафчев.

U16: България - Молдова
1:0 Дюлгеров 20'
2:0 Иванов 79'