3. Ерлинг Холанд впечатли с хеттрик при дебюта си за Дортмунд

Ерлинг Холанд впечатли с хеттрик при дебюта си за Дортмунд

Ерлинг Холанд впечатли с хеттрик при дебюта си за Дортмунд - Tribune.bg

Борусия направи впечатляващ обрат при визитата си на Аугсбург

Новото попълнение на Борусия Дортмунд Ерлинг Холанд избухна с хеттрик при победата на „жълто-черните“ с 5:3 при визитата на Аугсбург. Домакините поведоха през първата част с попадение на Нидерлехер (34), а в самото начало на второто полувреме Рихтер удвои (46).

Бранд върна един гол за гостите в 49-ата, но Нидерлехер вкара втория си гол в 55-ата и върна преднината от две попадения на Аугсбург.

В 56-ата Лукаш Пишчек бе заменен и на негово място влезе новото попълнение на Дортмунд – Ерлинг Холанд, който записа и първите си минути в официален мач за Борусия.

Само три минути след появата си на терена норвежецът отбеляза след асистенция на Джейдън Санчо.

Санчо върна равенството в мача с попадение в 61-ата, а след две нови попадения на Холанд, гостите стигнаха до пълния обрат.

Така Борусия измести Шалке от четвъртата позиция и се изравни по точки (33) с третия Байерн.

Вердер спечели опашкарското дерби с Фортуна и вече е на 16-ото място със 17 точки. Тимът от Бремен си тръгна с 3 точки от Дюселдорф след автогол на Кастенмайер в 66-ата.

Кьолн също записа важна победа в борбата си за оцеляване, след като пребори с 3:1 гостуващия Волфсбург.