3. Григор Димитров се класира на четвъртфинал в Чънду

Григор Димитров се класира на четвъртфинал в Чънду

Григор Димитров се класира на четвъртфинал в Чънду - Tribune.bg

Поставеният под №4 в схемата Димитров победи със 7-5, 7-5 британеца Даниел Еванс

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира в Чънду (Китай) от категорията ATP 250. Поставеният под №4 в схемата Димитров победи със 7-5, 7-5 британеца Даниел Еванс.

За място на полуфиналите Димитров ще играе срещу Александър Бублик (Казахстан) или Джордан Томпсън (Австралия), които играят по-късно днес, съобщи Българската федерация по тенис.

Еванс първи стигна до точка за пробив при 1-1 гейма, но Димитров удържа подаването си. В четвъртия гейм Димитров стигна до първата си точка за пробив при 30:40, но този път Еванс се измъкна и успя да изравни резултата – 2-2. В 12-ия гейм Димитров поведе с 40-15 и получи два поредни сетбола на сервис на Еванс. Още при първата си възможност Григор затвори първия сет -7-5.

Втората част започна отлично за българина, който реализира ранен пробив и успя да го затвърди за 3-0. При 5-3 Димитров сервира за спечелване на мача, но Еванс успя от третата си възможност да осъществи рибрейк. При 6-5 Григор стигна до първите си два мачбола при 40-15 и сервис на Еванс. Димитров успя да затвори мача при втората си възможност за 1 час и 39 минути игра.