3. ИСТОРИЧЕСКО: Безпощаден Байерн сгази Тотнъм със 7:2 насред Лондон

ИСТОРИЧЕСКО: Безпощаден Байерн сгази Тотнъм със 7:2 насред Лондон

ИСТОРИЧЕСКО: Безпощаден Байерн сгази Тотнъм със 7:2 насред Лондон - Tribune.bg

Юноша на Арсенал вкара 4 гола, резултати и голмайстори от Шампионска лига

Германският хегемон Байерн (Мюнхен) изнесе истинска футболна лекция на Тотнъм и спечели със 7:2 визитата си от Група В на Шампионска лига.

Това бе и първи сблъсък между двата отбора в историята на турнира, а домакините откриха резултата чрез южнокорееца Сон.

Радостта им обаче бе кратка, тъй като след едва три минути Джошуа Кимих изравни с красиво попадение.

В края на полувремето пък нападателят на гостите Роберт Левандовски показа за пореден път световна класа и направи обрата пълен.

След почивката пък 4 гола вкара Серж Гнабри, който е юноша на Арсенал и преди мача се закани на „шпорите“, като реализира първите си две попадения за две минути – 4:1.

После Хари Кейн върна един гол от дузпа, но в края Гнабри се разписа още два пъти, а Левандовски веднъж за разгрома на баварците.

След него Байерн е лидер в Група В с 6 точки, докато Тотнъм остава на последно място с една.

Атлетико Мадрид не остави съмнения в превъзходството си над Локомотив (Москва) и стигна до трите точки след победа с 2:0 като гост.

Това беше среща от втория кръг на група “D”, в която са още Ювентус и Байер (Леверкузен). В Торино италианците спечелиха очаквано - с 3:0. Така сега Атлети и Юве са с по 4 точки, руснаците са с 3 точки, а германците са последни без нито една.